Frezowanie bytów

Frezowanie

Frezowanie to rodzaj obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drewno i metale. Ten wariant obróbki może być stosowany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych powierzchni, w formie przeróżnych rowków, dołków, uzębień, kanalików itd. 
Proces przeprowadzany jest na obrabiarkach, to znaczy w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, mienionych frezami. Obróbka frezowania przebiega w dwóch rodzajach: czołowym a także obwodowym. Natomiast te, także można podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne oraz obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, oraz pod względem kształtowanej nawierzchni obrabianej – na walcowe oraz kształtowe.
Aby szybko opracowywać artykuły techniką frezowania, musimy być urządzeni w działające sprzęty, oraz posiadać wiedzę a także zręczności. Doświadczenie a także codzienna praktyka to obok sumienności oraz utrzymania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym realizowaniu czynności technicznych.
sitemap